telefon numaramız: +90 0212 485 06 05-04

PLEKSi (PLEKSİGLASS)AKRİLİK

 • pleksineler yapılabilir
 • Bizler pleksi (pleksiglass) ürünler üzerine 20 yılı aşkn tecrübemizle yurt içi ve dışı binlerce firmaya hizmet vermekteyiz.Pleksi (pleksiglass) ısıyla şekillenebilen thermoplastik bir malzeme olmasından ötürü Işık geçirgenliği camdan daha üstün olmasından ve parlak canlı renkleri ile bir çok sektörde dekorasyon amaçlı olarak kullanılabilir.Bunun yanında pleksi(pleksiglass) malzeme uygun işleme koşullarında işlenerek (lazer kesim, lazer oyma ve cnc kesim, cnc kazıma oyma işlemleri yapularak ) ısıyla birlikte gerek serbest formda gerekse kalıp içerisinde veya üzerinde vakumlama ya da şişirme yöntemiyle ; bir çok ürün tasarlanıp üretilebilir.

   

  Bu bölümde sizlerle pleksi malzemler kullanılar yapabileceğimiz ürünler hakkında bilgi sahibi olabilmeniz açısından stand tasarımlarımızı, lazer kesimlerimizi, cnc kesim ile oymalarımızı, vakumlama modellerimizi, şişirme kapak modellerimizi , aydınlatma armatür ve şapkaları, pleksi aynalar, mıknatıslı çerçeveler, ayaklı çerçeveler, mağaza etiketleri, pastahane ürün standları, gıda teşhir standları, mağaza teşhir üniteleri, havuz standlar ve vakum standlar olarak bir çok sektör ile alanda kullanılmaktadır.

   

   

  pleksi.1vakum stand

  havuz stand

  Pleksi havuz standlar iki şekilde imal edilmektedir bunlardan her ikisindede pleksi önceden ısıtılır daha sonra serbest formda özel makinası içerisinde belirli çaplarda şişirilir diğer şekilde ise ısıtlan pleksi daha önce dişi veya erkek şekilde oluşturulan kalıp üzerine vakumlanarak istenilen form pleksiye kazandırılır bu yöntemlere alternatif olarak daha komleks veya detaylı malzemeler için pleksi erkek ve dişi kalıp arasına preslenerek istenilen form, yüzey veya görsellik pleksiye kazandırılmış olur.

  Pleksiden firmamız tarafından tasarlanmış olan havuz stand modelleri, orta stand sehpa modelleri, ve özel tasarım raf modelleri aşağıda görselde bilgi amaçlı sunulmuştur. Daha kapsamlı bilgi için bizimle irtibata geçiniz. 0212 485 06 05-04

  pleksi stand, havuz stand, orta stand, mağaza sehpa stand.

 • pleksi,2kapak, fanus ve küre.
 • Pleksi malzeme kullanılarak (tercihen farklı malzemeler seçilebilir pet, petg, pc (polycarbonate) ve ya thermoform (ısı ile şekillendirmeye uygun) malzemeler seçilerek ; seçilen malzemnin ısı ve hava ile birlikte küre, kapak , yaırm küre, fanus , oval, yat camları, aydınlatma camları, hava giriş kapakları ve farklı ürünler kolaylıkla şekillendirilebilir.Bu şekilde hazırlanan malzemelerin kullanım alanlarını sıralıycak olursak havuz standlar (ezcane standları, oje standları, şekerleme standları, ucuzluk standları, promasyon havuz standları, bijuteri standları, orta standlar, aksesuar standları, dış mekan standları, toka standları, kalem standları) bir çok perakande sektöründe stand olarak kullanılabilmektedir. Bunlarla birlikte bu pleksi kapaklar bina tavan aydınlatma kapağı, yat ve gemi camı, tepsi kapağı, bakliyat bindonu kapağı ( aynı zamanda bakliyat bidonları stand olarak da ilerleyen resimlerde görseli paylaşılmıştır), otomobil aksesuarı, pastahane teşhir kutuları, kutu kapağı vb.. bir çok alanda gerek görselliği, gerek parlak renkleri gerekse saysamlığı ile kullanıma uygundur.

 

pleksi, pleksi stand tasarım, pleksi lazer kesim, pleksi cnc kesim

 •  

  pleksi.3kalıplı vakum ve şişirme şekillendirme

  Pleksi malzeme farklı formlara (koni, fanus, kapak, elips, vs...) kolaylıkla şekillenebilir bunlar iki boyutlu olarak çizilecek vektorel çizimler cnc ortamda kesilerek hazırlanacak kasnaklar vasıtasıyla , serbest formda şişilerek bir çok 2 boyutlu yüzeye sanki balon şişirmiş gibi sıkıştırılan kasnak içerisinden veya belli kapalı kalıp içerisinde şişirilerek bir çok malzeme kolaylıkla imal edilebilir.

  Bizler pleksiler (pleksi) ekibi olarak sizlere vakum , şişirme kapak modellerinizi veya standlarınızı bilgisayar ortamında çizerek istemiş olduğunuz ürünün gerek render çalışmaları sonucu nasıl gözükeceği gerekse görselliğinin ne şekilde olabileceği gibi hussuslarda ön fikir sahibi olmanız için ; bir çok noktada sizlere çözüm sunmaktayız .Fikirlerinizi ve projelerinizi hayata geçirmek için lütfen bizimle iletişim kurunuz. tel: 0212 485 06 05

   

  pleki koni, koni vakumlama, pleksi kapak, aydınlatma kapakları, oval kapaki konik kapak.